Bezpłatne warsztaty dla seniorów

Relacja z konferencji w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

31 stycznia 2018 roku w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja, której współorganizatorem był Zespół Akademii Umysłu.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Wrocławskiego Centrum Seniora.

Cykl wykładów otworzyła Pani Beata Tarnowska, która od ponad 10 lat prowadzi w bibliotece cykliczne zajęcia dla seniorów. Głównym punktem wystąpienia była relacja połączona pokazem zdjęć i filmów z treningów pamięci, na których wykorzystywane są programy Akademia Umysłu® SENIOR EDU. Zajęcia te weszły już na stałe do oferty Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Ponadto raz w miesiącu odbywają się warsztaty dla bibliotekarzy, na których uzyskują praktyczne umiejętności przydatne do prowadzenia kursów pamięci z programami Akademia Umysłu® SENIOR. Wszystkie zainteresowane osoby mogą uzyskać więcej informacji pod adresem: btarnowska@wbp.wroc.pl

Drugim prelegentem był Pan Daniel Wójcik – doświadczony psycholog kliniczny i psychoterapeuta, pracujący we Wrocławskim Centrum Alzeheimorowskim, którym w przystępnej formie przybliżył seniorom problemy, z którymi na co dzień muszą zmierzyć się zarówno sami chorzy, jak i ich najbliżsi. Seniorzy otrzymali również informacje, jak rozpoznawać pierwsze symptomy choroby oraz jak przebiegają badania pamięci prowadzone we Wrocławskim Centrum Alzeheimerowskim.

Kolejnym prelegentem była Pani Katarzyna Szczechowiak – doświadczona psycholog oraz dietetyk kliniczny, pracująca również we Wrocławskim Centrum Alzeheimorowskim, która przedstawiła kompendium wiedzy na temat roli i znaczenia zdrowego odżywiania dla zachowania zdrowia. Seniorzy poznali listę produktów, które korzystnie wpływają na mózg. Uczuliła również, aby ostrożnie korzystać z suplementów diety – tak szeroko oferowanych na naszym rynku.

Następny prelegent Pan Piotr Łącki – psycholog, podróżnik i autor książki, pt.: „Żyj pełnią życia!, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+” podsumował swoje praktyczne doświadczenie w pracy z seniorami. Podkreślił znaczenie aktywności fizycznej, wymienił korzyści zdrowotne płynące z prowadzenia aktywnego stylu życia. Zachęcał również seniorów do odnalezienia i realizowania swoich pasji, podając przykłady znanych, aktywnych seniorów.

Ostatni prelegent Pan Marek Szurawski – pisarz, dziennikarz, podróżnik,  trener pamięci, autor takich bestsellerów, jak: „Pamięć. Trening interaktywny”, „Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski” oraz „Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski” zaraził seniorów swoją pozytywną energią. Udowodnił również, iż będąc ich rówieśnikiem wciąż ma dziesiątki planów i marzeń, które systematycznie realizuje. W pamięci uczestników na pewno na zawsze zostanie pokaz skuteczności technik pamięciowych oraz wspólna nauka jednej z nich. Przy okazji Pan Marek Szurawski pokazał, że nauka może być świetną zabawą, niezależnie od wieku!

Więcej relacji z wydarzenia można odnaleźć na stronie:

Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej>>

Wrocławskiego Centrum Seniora>>

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z Konferencji.

Zdjęcia: Dolnośląska Biblioteka Publiczna.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.