Jak polepszyć pamięć seniora

Sprawność umysłu zależy od Ciebie!

Mózg to centrum dowodzenia całego organizmu. Powszechna świadomość tego, jak dbać o ten ważny dla nas narząd wciąż jednak pozostawia wiele do życzenia. Dbamy o dietę, o odpowiednią ilość ruchu, pilnujemy bieżących badań, a o mózgu, nomen omen, często… zapominamy. Już 18 marca obchodzimy po raz dwudziesty Europejski Dzień Mózgu. To dobra okazja, by dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania układu nerwowego i… zadbać o swój umysł.

Mózg, jaki znamy dzisiaj, został odkryty przez naukę stosunkowo niedawno. W starożytności uważano, że umysł to ulotna para, swoisty gaz. Arystoteles dowodził, że ośrodkiem pamięci i czucia jest serce. O głowie jako o centrum myśli i świadomości zaczęto mówić dopiero w odrodzeniu. Ostatnie lata z kolei dowodzą, że nasz mózg posiada dużo większe możliwości, niż sądzono jeszcze dwadzieścia lat temu. Co więcej, jego potencjał można stymulować niezależnie od wieku.

Jak poprawić pamięć?

Seniorzy, którzy chcą poprawić swoją pamięć, muszą pamiętać o kilku zasadach. Warto ćwiczyć regularnie, najlepiej codziennie po 20-30 minut. Trening umysłu nie powinien być monotonny. Należy korzystać z różnych technik i narzędzi. Samo rozwiązywanie sudoku czy krzyżówek nie wystarczy. Baw się podczas ćwiczeń umysłu. Monotonne zadania rozwiązywane na kartce nie są ani angażujące, ani motywujące.

Co zyskasz dzięki regularnym treningom?

Systematyczne ćwiczenie umysłu przynosi wiele korzyści. Przekonali się o tym seniorzy, którzy podjęli pracę nad swoją pamięcią. Trening pamięci jest tak samo ważny jak zdrowa dieta czy aktywność fizyczna. Jeśli zadbasz o swoją pamięć, rozwiążesz wiele problemów, m.in.:

 • pozbędziesz się kłopotów ze sklerozą,
 • będziesz skuteczniej działać,
 • zwiększysz potencjał umysłu,
 • lepiej będzie działała Twoja wyobraźnia,
 • zaczniesz myśleć sprawniej i precyzyjniej,
 • łatwiej będzie Ci kojarzyć fakty i informacje, a koncentracja uwagi ułatwi funkcjonowanie w sytuacjach stresowych,
 • zyskasz pewność siebie i podniesiesz swoją samoocenę.

Trening pamięci z wykorzystaniem programów multimedialnych

Do ćwiczenia sprawności umysłu znakomicie nadają się odpowiednio dobrane programy multimedialne. Akademia Umysłu® SENIOR to specjalny program dedykowany osobom starszym.

Przewaga tego programu nad tradycyjnymi ćwiczeniami  opiera się na kilku filarach:

 1. Podczas treningu z Akademią Umysłu® twoje postępy są na bieżąco monitorowane i na podstawie analizy dobierany jest odpowiedni poziom trudności ćwiczeń. Dzięki temu ciągle możesz się rozwijać, a zadania są dostosowane do Twoich potrzeb.
 2. Różny stopień trudności i wiele typów zadań (blisko 100 ćwiczeń) sprawiają, że Twój mózg ciągle otrzymuje nowe wyzwania, a to działa na niego stymulująco.
 3. Przy rozwiązywaniu zadań nie tylko ćwiczysz pamięć, ale także trenujesz logiczne i kreatywne myślenie, a także opracowywanie strategii. Jednocześnie pracujesz nad refleksem, spostrzegawczością i szybkością podejmowania decyzji. To kompleksowe podejście do treningu umysłu.
 4. Program Akademia Umysłu® SENIOR jest uniwersalny, dostosowany do potrzeb różnych osób. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.
 5. Program pozwala na dostosowanie ustawień do swoich preferencji. Możesz wydłużyć czas na odpowiedź, samodzielnie zaprojektować poziom trudności, zmienić ilość pokazywanych elementów albo dostosować wielkość czcionki

Programy multimedialne urozmaicą Twój trening i pozwolą osiągnąć znakomite rezultaty. Zadbaj o swój mózg, sięgając po pakiet Akademia Umysłu® Senior EDU.

Tu zamówisz swój zestaw >

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.