Od zarania dziejów szukamy sposobów na długowieczność. Na długie życie trzeba – i przede wszystkim można sobie zapracować. Jaki jest sekret ludzi, którzy w dobrym zdrowiu dożywają sędziwego wieku? Ile jest prawdy w powiedzeniu, że długowieczność zaczyna się w głowie?
Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają uczestnicy konferencji: „Jak zachować młodość umysłu seniora?”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2018 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i jest jednym z punktów uroczystych obchodów Dni Babci i Dziadka we Wrocławiu.
Konferencja organizowana jest przez zespół Akademii Umysłu oraz Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i ma na celu przybliżenie seniorom, w jaki sposób na co dzień mogą dbać o utrzymanie umysłu w najlepszej kondycji. Uczestnicy dowiedzą się również, jak funkcjonuje pamięć i jak ogromną rolę w usprawnieniu umysłu odgrywa aktywność fizyczna . Na koniec, pragniemy pokazać, że starość może być ciekawa i inspirująca, a zadbają o to zaproszeni prelegenci, wśród których znajdą się specjaliści z różnych dziedzin.
PROGRAM:
- „Jak odnaleźć wiosnę w jesieni życia? Na przekór stereotypom – kreowanie aktywności edukacyjnej osób starszych w bibliotece”
Prezentacja oferty edukacyjnej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu skierowanej do seniorów – Beata Tarnowska, bibliotekarka i moderatorka DKK dla Seniorów w DBP we Wrocławiu, doświadczona edukatorka osób w wieku 50+, trenerka
ze specjalizacją w zakresie metodyki pracy z seniorami, autorka materiałów metodycznych do prowadzenia edukacji komputerowej i treningów pamięci dla osób starszych z wykorzystaniem programów Akademia Umysłu® SENIOR EDU.
- „Kiedy zapominanie przeradza się w chorobę…”
Daniel Wójcik, doświadczony psycholog kliniczny i psychoterapeuta; prowadzi terapie osób
we wczesnej fazie choroby Alzheimera oraz dla opiekunów chorych z otępieniem; bierze udział
w badaniach klinicznych dotyczących choroby Alzheimera; pracuje we Wrocławskim Centrum Alzeheimerowskim.
- „Dieta i racjonalna suplementacja kluczem do zdrowia seniora”
Katarzyna Szczechowiak, doświadczona psycholog oraz dietetyk kliniczny; w swojej pracy łączy dwa zawody, by lepiej i głębiej zrozumieć swoich pacjentów; autorka publikacji naukowych; prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zaburzeń odżywiania; pracuje we Wrocławskim Centrum Alzeheimerowskim.
- „Żyj pełnią życia!, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem
w wieku 60+”
Piotr Łącki, psycholog pracujący ze starszymi osobami, autor książki pt.: „Żyj pełnią życia!, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+”. Oprócz działalności psychologicznej realizuje projekty aktywizacyjne na rzecz małych społeczności na terenie Wrocławia. Zapalony podróżnik – do tej pory odwiedził 45 krajów na 4 kontynentach.
- „Ja się nie starzeję, ja się rozwijam. Czyli młodość przychodzi w wiekiem…”
Marek Szurawski, pisarz, podróżnik, trener pamięci, autor takich bestsellerów, jak „Pamięć. Trening interaktywny”, „Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski” oraz „Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski”. Po wystąpieniu zaplanowane jest również spotkanie autorskie
z czytelnikami.
Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do wysyłania zgłoszeń udziału w konferencji. Uwaga: ilość miejsc ograniczona.