Jak ćwiczyć pamięć oraz co zrobić, aby jak najdłużej zachować zdrowie dowiedzą się uczestnicy konferencji dla seniorów

Konferencja „Jak zachować młodość umysłu seniora?”

Od zarania dziejów szukamy sposobów na długowieczność. Na długie życie trzeba –  i przede wszystkim można sobie zapracować. Jaki jest sekret ludzi, którzy w dobrym zdrowiu dożywają sędziwego wieku? Ile jest prawdy w powiedzeniu, że długowieczność zaczyna się w głowie?

Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają uczestnicy konferencji: „Jak zachować młodość umysłu seniora?”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2018 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i jest jednym z punktów uroczystych obchodów Dni Babci i Dziadka we Wrocławiu.

Konferencja organizowana jest przez zespół Akademii Umysłu oraz Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i ma na celu przybliżenie seniorom, w jaki sposób na co dzień mogą dbać o utrzymanie umysłu w najlepszej kondycji. Uczestnicy dowiedzą się również, jak funkcjonuje pamięć i jak ogromną rolę w usprawnieniu umysłu odgrywa aktywność fizyczna . Na koniec, pragniemy pokazać, że starość może być ciekawa i inspirująca, a zadbają o to zaproszeni prelegenci, wśród których znajdą się specjaliści z różnych dziedzin.

PROGRAM:

  1. „Jak odnaleźć wiosnę w jesieni życia? Na przekór stereotypom – kreowanie aktywności edukacyjnej osób starszych w bibliotece”

Prezentacja oferty edukacyjnej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu skierowanej do seniorów – Beata Tarnowska, bibliotekarka i moderatorka DKK dla Seniorów w DBP we Wrocławiu, doświadczona edukatorka osób w wieku 50+, trenerka
ze specjalizacją w zakresie metodyki pracy z seniorami, autorka materiałów metodycznych do prowadzenia edukacji komputerowej i treningów pamięci dla osób starszych z wykorzystaniem programów Akademia Umysłu® SENIOR EDU.

  1. „Kiedy zapominanie przeradza się w chorobę…”

Daniel Wójcik, doświadczony psycholog kliniczny i psychoterapeuta; prowadzi terapie osób
we wczesnej fazie choroby Alzheimera oraz dla opiekunów chorych z otępieniem; bierze udział
w badaniach klinicznych dotyczących choroby Alzheimera; pracuje we Wrocławskim Centrum Alzeheimerowskim.

  1. „Dieta i racjonalna suplementacja kluczem do zdrowia seniora”

Katarzyna Szczechowiak, doświadczona psycholog oraz dietetyk kliniczny; w swojej pracy łączy dwa zawody, by lepiej i głębiej zrozumieć swoich pacjentów; autorka publikacji naukowych; prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zaburzeń odżywiania; pracuje we Wrocławskim Centrum Alzeheimerowskim.

  1. „Żyj pełnią życia!, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem
    w wieku 60+”

Piotr Łącki, psycholog pracujący ze starszymi osobami, autor książki pt.: „Żyj pełnią życia!, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+”. Oprócz działalności psychologicznej realizuje projekty aktywizacyjne na rzecz małych społeczności na terenie Wrocławia. Zapalony podróżnik – do tej pory odwiedził 45 krajów na 4 kontynentach.

  1. „Ja się nie starzeję, ja się rozwijam. Czyli młodość przychodzi w wiekiem…”

Marek Szurawski, pisarz, podróżnik, trener pamięci, autor takich bestsellerów, jak „Pamięć. Trening interaktywny”, „Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski” oraz „Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski”. Po wystąpieniu zaplanowane jest również spotkanie autorskie
z czytelnikami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do wysyłania zgłoszeń udziału w konferencji. Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
Miejsce:
Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu
Sala im. Tadeusza Mikulskiego (III piętro)
Rynek 58 , 50-116 Wrocław
Czas trwania konferencji:
10:00 – 15:00
Zgłoszenia:
Zapisy tylko mailowo na adres: seniorzy@wbp.wroc.pl
Temat wiadomości: Zgłoszenie na konferencję: Jak zachować młodość umysłu seniora
Treść wiadomości: imię, nazwisko, telefon kontaktowy do osoby zgłaszającej swoje uczestnictwo
Wymagane: wiek 60+
Liczba miejsc: 55 osób
Organizatorzy wydarzenia:
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu
www.wbp.wroc.pl/wbp/
FORMSOFT Sp. z o.o. Sp.k. Dystrybutor programów do treningu pamięci z serii Akademia Umysłu® SENIOR.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.